Powered by Blogger.

Letra e djalit derguar Zotit ( histori shume prekese)Nje dite nje mesuese e shkolles fillore i kerkoi nxenesve te saje te shkruanin nje leterse cfare deshire donin ata qe tu plotesonte Zoti. Ne fund te dites, ndersa po korigjonte letrat ajo lexoi letren me pikelluese.
Burri i saje qe po kalonte aty e shikon duke qare edhe afrohet e pyet: "Cfare ndodhi? Cfare ke ?"
Ajo i pergjigjet : "Lexoje kete. Eshte letra e njerit nga nxenesit e mi."

"Zot, sonte une dua te kerkoj dicka shume te vecante. Me bej mua nje televizor. Dua te ze edhe te jetoj si nje televizor ne shtepine time.
Te kem vendin tim special. Te kem gjithe familjen time rreth MEJE. Te me degojne seriozisht ndersa une flas. Dua qe te jem ne qender te vemendjes edhe te me degjojne pa bere pyete apo pa me nderprere.
Dua qe te kem shoqerin e babit tim kur ai te kthehet nga puna, edhe kur ai eshte i lodhur. Dhe dua qe te kem mamin tim edhe kur ajo eshte e merzitur , ne vend qe te me injoroje mua. Dhe dua qe vellai im te zihet qe te jete me mua.
Dua qe familja te lere cdo gje tjeter edhe te shpenzoje pak kohe me mua. Dhe ne fund por jo me pak e rendesishme te sigurohu qe ti bej te gjithe te lumtur edhe ti kenaq ata. ZOT, nuk po te kerkoj shume. Thjeshte te jetej si nje TV."
Ne kete moment bashkeshorti tha: "Oh, Zoti im. Cfare prinderish te tmerrshem!" Gruaja shikoi ate edhe tha: " Ajo eshte letra e djalit tone ! "

Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment