Powered by Blogger.

Poezi nga Fansat/Lexuesit - Marina


Me kerkoi t'i flisja,

doja te ikja dhe ta braktisja...

pse moj zemer s'me lejove..

pse ate nuk e  debove...

pse i thua shpesh "te dua"

ai ka vdekur tashme per mua.

Vitet ikin dalengadale

me tretet emri ne dete, ne vale...

E jeta fillon kuptimin ta humbase,

liroje moj zemer, mos e ler te me vrase

Prezenca e tij ne venat e mia me shkaterron...

a mundesh te me thuash kush gabonRegards,
marina
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment