Powered by Blogger.

Si ta qetesosh bebin tuaj ne nje sekond? Ja sekreti

Dr. Robert Hamilton ju sjell nje video edhe nje teknike shume unike e quajtur " The hold apo Mbajtja" .  Doktorri thote se e ka provuar rreth 800 here kete teknike dhe pothuajse te gjitha heret ka funksionuar me vajzen e tije 6 javeshe.
Doktorri jep udhezimet hap pas hapi sesi duhet te veprosh qe bebi juaj te pushoje se qari ne sekond si me magji. Ai gjithashtu shprehet se teknika te tjera si te ecurit, mbajtja me fytyre poshte jane disa teknika te mira por metoda e doktorrit eshte me efikase rreth 90 % krahasur me te tjerat.


Doktorri shprehet gjithashtu se cdo gje duhet te behet me kujdes edhe pa ushtruar shume force apo me e lekundur shume. 

Gjithashtu kjo metode nuk eshte efikase per femijet qe jane me te medhenj sesa 3 muajsh, pra nese keni nje bebi foshnje provojeni kete metode. 

Kujdes ndiqni me kujdes hapat qe shpjegon doktorri dhe shperndajeni kete postim me miqte tuaj qe tju vijne ne ndihme. 

                                                                                           Perktheu : MLC Albania


Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment