Powered by Blogger.

Historia e nje cifti [ shume interesante ]


Si nuse e re dhe ashtu sic eshte e udhes, ajo u shperngul ne shtepine e saj te re. Siper dollapit te rrobave, vendosi nje kuti kepucesh dhe e porositi burrin qe te mos e prekte...pune grash. Dhe ai nuk tregoi asnjehere interes per ate kuti. Madje kaluan plot 50 vjet dhe nuk e preku nje here me dore. Kur e shoqja u semur rende, e shtyu kureshtja ta pyeste per kutine. Pasi e mori ne dore, u ul dhe e hapi ne prani te se shoqes. Brenda gjeti dy çentro dhe nje tufe me para.
"C'jane keto ?"-iu drejtua asaj.
"Kete kuti ma dha nena diten qe u martuam,tha ajo-dhe me porositi:"Bija ime! Sa here qe te merzitesh me burrin, merr dhe bej nje çentro,derisa te qetesohet situata. Me pas sqaroji gjerat ashtu si eshte e udhes"
Atij iu mbushen syte me lot, sepse gjate gjithe jetes, vetem dy here e kishte merzitur gruan e tij te dashur.
"Po gjithe keto leke,ç'jane?"-pyeti i habitur.
"Jane leket qe kam fituar nga çentrot qe kam shitur"-u pergjigj ajo

p.s. mos e mbushni kutine me leke 
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment