Powered by Blogger.

windowas xp ne gjuhen shqipe

Une se kam provouar vete por gjeta windows xp ne gjuhen shqipe
ju mund te download nga ketu xp ne shqip :
http://www.4shared.com/get/59494750/ed599c32/LIPSETUP.html;jsessionid=000715C15AC355463753C29475962B89.dc156

copy and paste the link  
me te mira
Kerkoni edhe shkarkoni keygens falas ketu :
http://keygens.nl/ 
me tte mira
ej kujdes se ka edhe virusa ketu
skanoji para se me i hap
me te mira edhe njehere
e shkarkim te kendshem

Shkarko e-book falas

Kerkoni libra por shpesh  jane te pamundur per download pasi jane e-book
tani mund te gjeni librin qe kerkoni falas ne
http://www.freebookspot.in/
me te mira

Only For Dj's (So 90' Edition)


Only For Dj's (So 90' Edition) (Zbrisni nga Rapidshare)

So 90' edition eshte nje permbledhje me muziken e viteve 90-96.

Song List Cd 1

2 Unlimited - Here I Go
Activate - Save me
Aqua - Barbie Girl
Beverly - The Power Of Love
Corona - Baby Baby
Daze - Call Girl
Dj Bobo - Everything Has Changed
Dj Dado - X-Files '97
Dr Alban - Born in Africa [1996]
East17 - It`s Alright (Guvnor Mix 1993)
Factual Beat - Don't Leave Me Crying
Fun Factory - Dreaming
Future Beat - Faith The Night
Infinity - Come On And Dance
Kim Sanders - Ride
Latino Party - The Party
Look Twice - Power People
Masterboy - Show Me Colours
Mo-Do - Eins Zwei Polizei (Original Radio Mix)
N`Sync - For The Girl Who Has Everythin
No Mercy - Kiss You All Over
Paradisio - Bailando
Pinocchio Vai - Tu Ta Tu Ta Tu Ta Ta (Original Version)
Sash - Encore une fois
Snap - I`ve Got The Power (1993)
Sonic Dream Collective - Oh Baby All

Song list Cd 2 :

2 Unlimited - Here I Go
2 Unlimited - The Real Thing
Alexia - Oh La La La (Dance Remix)
ATB - Marrakech
Captain Jack - Little Boy (Boy Oh Boy Mix)
Daze - Superhero
Dj Bobo - Let The Dream Come True
Dj Piero - Another World
Dr Alban - It`s My Life
Elissa - Bailando
E-Rotic - Moonlight Shadow
E-Type - Angels Crying
Flash - You'Ve Got The Music
Fun Factory - In My Dreams
Haddaway - Fly Away
Ice Mc - Give Me The Light (Short Mix)
Infinity - Naked In The Rain
Kim Sanders - Tell Me That You Want Me
Laura Pausini - E Ritorno Da Te
Magic Affair - Omen III
Me And My - La La Superstar
Modo - Super Gut (Extended Version)
N`Sync - I Just Wanna Be With You
No Mercy - Missing
Paradisio - Vamos A La Discoteca
Robert Miles - Children (original)
Sash - La Primavera (Original 12)
Snap - Rythm Is A Dancer (1992)
The Course - Ain`t nobody

Song List Cd 3 :

2Shy - You Give Me All I Need
Alexia - Summer Is Crasy (1996)
Backstreet Boys - Larger Than Life
Celine Dion - Because you love me
Corona - Don`t wanna be a star (Remix)
Culture Beat - Mr Vain
Dj Bobo - Around The World
Dj Bobo - Love Is All Around
Double Vision - All Right
Dr Alban - Long Time Ago
E-Rotic - Do It All Night
Evelyn - Come And Get Me (Radio Mix)
Free - Dance The Night Away (Struck by Sunlight Remix)
Fun Factory - Prove Your Love
Future Beat - It's My Party
Gala - Freed From Desire
Ice MC - Take Away The Colour
Intermission - Give Peace a Chance
La Bouche - Forget me nots
Laura Pausini - Strani amori
Masterboy - Different Dreams
Melanie Thorton - Ooh Ooh
N`Sync - Crazy For You
N`Sync - I Need Love
Pandora - Don`t Let Me
Pharao - There Is A Star
Robert Miles - One and one
Scooter - Eins, Zwei, Polizei
Solid Base - Mirror mirror
Taylor Dayne - Tell It To My Heart (Ultimate Dance)

Song List Cd 4 :

Ace of Base - All That She Wants
Angelina - The Power Of Love
Beat System - Stay With Me
Celine Dion - Falling Into You
Darkness - In My Dreams
Dj Bobo - Don`t Stop The Music
Dj Bobo - Where Is Your Love
Double Vision - Knockin' (Original)
East17 - If You Ever (Feat Gabrielle)
E-Rotic - In The Heat Of The Night (1996)
Exil - Like In Paradise
Fun Factory - Celebration
Fun Factory - Take Your Chance
Gala - Suddenly (Orginal) [1996]
Indra - Party Going On
Intermission - Piece Of My Heart
La Bouche - Where Do You Go
Laura Pausini - Tutt'al Piu
Masterboy - Love and pain
Melodie Mc - Anyone Out There
N`Sync - Everything I Own
No Mercy - Hello How Are You
Pandora - Tell The World
Pharao - World of Magic (1995)
Sash - Cambareh
Scooter - The Logical Song (Ramp)
Sonic Dream Collective - Don`t Go Breaking My Heart
Technotronic - Pump Up the Jam

qe edhe linkat ku mund te shkarkoni si free user prit pak edhe shkarkohet 
http://rapidshare.com/files/278606135/ Only_for_Dj_s_Volume_2__Cd_1_So_90__Edition_By_Dj_
AlbaClub_.zip
http://rapidshare.com/files/278620637/ Only_for_Dj_s_Volume_2__Cd_2_So_90__Edition_By_Dj_
AlbaClub_.zip
http://rapidshare.com/files/278646825/ Only_for_Dj_s_Volume_2__Cd_3_So_90__Edition_By_Dj_
AlbaClub_.zip
http://rapidshare.com/files/278675398/ Only_for_Dj_s_Volume_2__Cd_4_So_90__Edition_By_Dj_
AlbaClub_.zip

Oxford Advanced Learner Dictionary


Oxford Advanced Learner Dictionary

Eshte programi-fjalor me i mire qe ekziston ne qarkullim ne gjith boten, dhe per ju falas, mjafton ta zbrisni nepermjet rapidsharit. Qe ta instaloni duhet te keni deamon tools. Beni unzip te gjitha failet + crack dhe filloni instalimin. Krackun e ben vet, ju thjesht instaloheni.

http://rapidshare.com/files/113852906/oald.part1.rar
http://rapidshare.com/files/113858547/oald.part2.rar
http://rapidshare.com/files/113860166/oald.part3.rar
http://rapidshare.com/files/113861922/oald.part4.rar
http://rapidshare.com/files/113863484/oald.part5.rar
http://rapidshare.com/files/113865300/oald.part6.rar
http://rapidshare.com/files/113850946/oald.part7.rar
http://rapidshare.com/files/11527189...DICTIONARY.rarNdiq proceduren sipas radhes dhe cdo gje do vej mire....., nese nuk respekton proceduren ka shume mundesi te mos ia dalesh mbane.

1. Gjeja e pare eshte qe duhet te kemi ne PC eshte programin "winrar" per te bere unzip (depaketimin) filet e zipuar. E gjen nepermjet googlit dhe eshte gjithmon falas, instaloje dhe mbaje ta kesh se do te duhet gjithmon per filet e zbritura nga Rapidsheri apo ndonje site tjeter.

2. Kerkojme ne google Deamon tools (me kerkesen "free download deamon tools") e zbresim dhe e instalojme ose mund te kerkoj vete te instalohet (run) nderkohe qe ti e zbret.

3. Zbresim te 8 copezat nga rapidshare dhe i veme te gjitha ne nje file te hapur ne desktop (kur mbaron secila copez, hapet dritarja e winrarit dhe nderkohe marrim filen nga dritaria me mouse dhe e hedhim tek dosja ku duam). Mbasi te kemi mbaruar me shkarkimin e te gjithave klikojme tek dosja e pare (e cila ka ikonen e librave dhe jo te dosjes) me te djathten dhe zgjedhim unzip (zgjedhim ate qe shkruan unzip dhe emrin e dosjes), nderkohe i mer vet winrari dosjet e tjera, keshtu ato behen unzip te gjitha vete. Kurse dosjen e krakut beje ne vecanti nga te tjerat.

4. Me krakun nuk kemi pune fare, thjesht duhet te jete aty. Pasi te kemi hapur dosjen e Oksfordit (OALD), njerin file do shikojme me ikonen e deamon tools (Duhet te kemi instaluar dhe ta kemi ven ne pune Deamon tools, ndryshe nuk e shikojme ikonene e tij, por thjesht nje file qe nuk e hapim dot) klikojme mbi te dhe instalimi fillon (ne cdo instalim te nenprogrameve klikojme next or yes dhe mbasi istalohet finish or close, ne menyre qe instalimi te vazhdoj me nenprogramet e tjere dhe instalimin e vet fjalorit deri ne fund). Nese kemi ne PC programe te itunes dhe Quick time player i c'instalojme ato para se te fillojme instalimin e oksfordit, per arsyen qe fjalori te kaloj programet e veta perkatese te itunes dhe quick time player.

5. Fill mbasi e kemi instaluar vemi ne desktop dhe klikojme ikonen e fjalorit (qe eshte nje busull blu), do shikojme qe programi rend ne menyre normale. (derisa sa ti te kesh fikur PC apo te kesh bere restart, ndyshe shiko proceduren me posht)

6. Nese fikim PC dhe e ndezim, qe te hapesh fjalorin duhet te rendim me pare Deamon tools, me pas vemi tek ikona e tij poshte ne bar (me ngjyre te kuqe). Klikojme me te djathten dhe zgjedhim me radhe: Virtual CD/DVD-ROM/ set number of devices.../ 1 driver (Nese vemi tek my computer ne desktop dhe e hapim. do shikojm qe eshte krijuar dhe nje tjeter DVD Driver, pikerisht kete ben deamon tools, hap nje Driver tjeter per te genjyer programin e oksfordit qe gjoja CD e oksfordit e ke dhe e ke futur brenda, ne menyre qe kur te hapesh fjalorin te mos ta kerkoj CD qe te rendi.).

Klikojme prap tek ikona deamon tools ne bar dhe zgjedhim me radhe: Virtual CD/DVD-ROM/ device 0: [E, F, ose G] Empty/ Mount image, do shohesh qe hapet dritaria qe kerkon per failin qe kerkon te fusesh. nepermjet driares shkon te DOsja e fjalorit dhe gjen failin OALD ben open dhe serisht open dhe te shfaqet: "[Dictionary] Oxford Advanced Learner's Dictionary 7th Ed" klikon mbi te dhe kaq ishte. (po te vesh tani tek my komputer do shohesh se tek driveri qe hapi deamon tools eshte futur disku i fjalorit OKSFORD, kjo eshte genjeshtra e demon tools. PAstaj ne desktop shfaqet dritaja ne se do te hapesh fjalorin edhe po nuk u hap, hape vet nga ikona e fjalorit ne desktop.

PErsa i perket fjalorit mund te degjosh edhe shqiptimin e fjales qe kerkon duke klikuar anash fjales tek nje ikone e vogel ne formen e spikerit.

Kujdes mos u ngatroni me filet qe jane brenda tek CRACK_OXFORD_ADVANCED_LEARNER_DICTIONARY (ky eshte kraku).

PDF Utilities:

Free PDF - http://www.webxd.com/zipguy/frpdfdl.htm
Ghostscript/GSView - http://www.ghostscript.com/
PDF 995 - http://www.pdf995.com/
PDFCreator - http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/
PrimoPDF - http://www.primopdf.com

Download kush do te behet miljoner


Download falas edhe shume shpejt lojen me te famshme kush do te behet miljoner
kliko me poshte


ecmekohenal.blogspot.com.exe

Si te perdorim internetin ?

Mesime si te perdorim internetin
shko tek kjo faqa ne youtube ku ka mesime si te perdorim internetin

Me te mira
http://www.youtube.com/view_play_list?p=E7C4238F7410DA3D

Tutoriale Per Power Point

Ne qofte se doni te dine me shume per Power Point shiko keto mesime ne youtube

shpresoj te jene te vlefshme
me te mira
http://www.youtube.com/view_play_list?p=131022411FE3CCBB

Tutoriale per wordin

Per te mesuar me shume per wordin por mesime per fillestaret mund te shikoni ketu
http://www.youtube.com/view_play_list?p=2372D1B140AD617C