Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Ndërtesa që duket sikur është në lëvizje të përhershme

Posted: 19 Oct 2010 11:43 AM PDT

Ndërtesa "Bikman"në Nju-Jork dizajnuar nga arkitekti Frenk Geri duket sikur është inspiruar nga arkitektura transformuese e filmit të ri të "Zanafilla" e Kristofer Nolan. Arkitektura unike krijon imagjinatë sesi ndërtesa duket sikur është në lëvizje, kurse kur të përfundojë ndërtesa "Bikman"do jetë...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Starcraft II bëhet lëndë universitare

Posted: 19 Oct 2010 11:40 AM PDT

Loja vizuele me famë botërore Starcraft II tashmë përdoret gjatë stërvitjes së menaxherëve të universitetit prestigjioz të Floridës. Drejtoria e Universitetit ka vendosur që së shpejti të vendosë një lëndë të re për studentët që kanë njohuri themelore të lojës. Këtë semestër doktorët e...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Skotlandë: Prodhohet vodka më e fuqishme në botë

Posted: 19 Oct 2010 11:40 AM PDT

Skotlanda prodhoi vodkën më të fuqishme në botë, e cila përmban 88.8 për qind alkool. Pija marramendëse „Pincer Shanghai Strength" është produkt i kompanisë skoceze "Pincer" dhe është dedikuar për tregun kinez, transmeton Bgnes. Lideri i deritanishëm në këtë radhitje ishte vodka "Ballkan...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Hackerka e bukur ruse mund të dënohet 40 vjet burg

Posted: 19 Oct 2010 11:38 AM PDT

Kur e shikoni bukuroshen sykaltër, rusen Kristina Scechinskaya (21 vjeçe), e njohur si "hackerka më seksi në botë", as nuk do të mendonit se ajo mund të bënte vepra aq serioze siç është mashtrimi i bankave amerikane dhe britanike. Por Kristina është akuzuar se ka qenë pjesë e bandës qëllimi i së...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

10 arsye pse duhet te qeshim

Posted: 19 Oct 2010 11:37 AM PDT

Te qeshim eshte menyra me e mire per te ndihmuar trupin tone te funksionoje sa me mire. Eshte nje shprehje e fytyres qe shpreh ndjeshmeri, dashuri dhe argetim. Me ane te buzeqeshjes permiresojme shendetin, rrisim bukurine dhe eleminojme stresin. Ja 10 arsye pse duhet te qeshim: 1 – E qeshura...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment