Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Disa kuriozitete per gjumin

Posted: 16 Oct 2010 06:06 AM PDT

jumi është shumë i mirë për rikarikimin e trurit, qelizat autoriparohen dhe trupi fiton energji të reja. Gjumi mbetet ende objekt studimi, ëndrrat mbeten mister për shkencën, megjithatë mbi shumë aspekte është hedhur dritë. Jo të gjithë kanë informacionin e duhur për gjumin, ndaj po ju tregojmë 10...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

30 vitet që ndryshuan gjithçka

Posted: 16 Oct 2010 06:04 AM PDT

1. BOTË TË ZBULUARA 30 vjet më parë, sistemi diellor ishte një vend i përgjumur. Ne kishim nëntë planetë dhe dhjetëra hëna. Por këta dukeshin si vende inertë e të vdekur - aq sa ne nuk i njihnim fare. Asnjë veprim, asnjë ndryshim. Sot, panorama nuk mund të jetë më e ndryshme. Sondat e...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

iPhone 4 kushton tetë milionë dollarë?

Posted: 16 Oct 2010 06:00 AM PDT

Krijimi i ri i Stuart Hughes kushton jo më pak se tetë milionë dollarë, dhe shndërrohet automatikisht në telefonin më të shtrenjtë në botë. Dhe ai është, iPhone 4. Versioni i iPhone 4 i cili kushton tetë milionë dollarë është krijuar për Toni Sage i cili është i njohur në industrinë e minierave...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Moratti: Jam serioz për të nënshkruar me Messi

Posted: 16 Oct 2010 05:56 AM PDT

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nuk është duke bërë shaka, pasi ai ka plane serioze për të nënshkruar me yllin e Barcelonës, Lionel Messi. Mosaktivizimi në afatin kalimtar veror e ka bërë klubin të riorganizojë planet për të ardhmen, dhe tash Nerazzurët janë të gatshëm të krijojnë një...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Ronaldinho: Berlusconi dëshiron të qëndroj

Posted: 16 Oct 2010 05:54 AM PDT

Mesfushori brazilian Ronaldinho, ka thënë se ai dëshiron të qëndrojë te Milani dhe këtë e dëshirojnë edhe drejtuesit e klubit. "Nuk mendoj për ndonjë klub tjetër pos Milanit. Për momentin kam shumë fat që nuk jam në zor për të menduar për para. Mund ta vendos lumturinë time në rend të parë. Nuk...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Milani ringjall interesimin për Cissokho

Posted: 16 Oct 2010 05:54 AM PDT

Milan raportohet se është i gatshëm për të bërë edhe një hap në tentim për të nënshkruar me mbrojtësin e Lyonit, Aly Cissokho, shkruajnë mediat italiane. Klubi italian ishte shumë afër nënshkrimit me të në vitin 2009 nga Porto, por problemet mjekësore e penguan arritjen e...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Ronaldinho admiron Mourinhon

Posted: 16 Oct 2010 05:52 AM PDT

Gjeniu i Milanit, Ronaldinho, mezi pret të rikthehet në Spanjë për t'u përballur me Real Madridin, përderisa është shprehur me fjalët më të mira për Los Blancos dhe trajnerin më të mirë në botë, Jose Mourinho. "Ata gjithnjë kanë qenë klubi më i fortë në botë dhe çdo vit ata sjellin lojtarët më të...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Brothers

Posted: 16 Oct 2010 05:46 AM PDT

Përpara se të largohet për turin e tij të dytë në Afghanistan, kapiteni marins Sam Cahill, një lider, një atlet, një burrë dhe baba i mirë, mirëpret vëllaun e tij Tommy që del nga burgu. Gjatë luftës në Afghanistan helikopteri i Sam do të qëllohet dhe ai do të mendohet i vdekur. Për gruan dhe...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Bedtime Stories

Posted: 16 Oct 2010 05:41 AM PDT

Kjo komedi bazohet në një pastrues hoteli, jeta e të cilit ndryshon kur përrallat që i tregonte nipit dhe mbesës së tij fillojnë të bëhen realitet. Shiko me poshte :

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Letters to Juliet

Posted: 16 Oct 2010 05:34 AM PDT

Në Verona të Italisë njerëzit i "shkruajnë" Juliet mbi dashurinë e tyre të humbur me shpresën që dikur do të marrin një përgjigje. Sophie, një amerikane që vjen me pushime në Itali gjen një letër të tillë dhe menjëherë vihet në kërkim të dy personazheve.

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Step Up 3D

Posted: 16 Oct 2010 05:26 AM PDT

Një grup i vogël kërcimtarësh në New York, duke përfshirë Luke, Natalie dhe Moose do të ndeshen me kërcimtarët më të mirë të hip hopit në një konkurs që do ti ndryshojë jetën. ose kliko ketu...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Blero - Fotografia

Posted: 16 Oct 2010 05:19 AM PDTPer me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment