Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Ish-minatorit bllokohet profili pasi ishte lidhur me 300 gra

Posted: 13 Oct 2010 01:06 AM PDT

Je nje Don Zhuan? Facebook-ut nuk i pelqen ky element Nje ish-minatori ne Galles i eshte bllokuar profili ne Facebook sepse duke shfrytezuar kete rrjet social ka mundur te shkoje ne shtrat me 300 gra. 60-vjecari ne fjale, sic ben te ditur gazeta The Sun, ishte eleminuar edhe me pare por...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

50 kuriozitetet me te rralla ne bote

Posted: 13 Oct 2010 01:01 AM PDT

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Fëmija më i rëndë në botë është lindur në vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditën e lindjes 10,2 kg. 3....

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

10 kuriozitete rreth trurit

Posted: 13 Oct 2010 12:58 AM PDT

1. Impulset nervore drejt trurit udhëtojnë me një shpejtësi prej rreth 380 km/h. 2. Truri ynë zhvillon një energji të barabartë me atë të një llambe 10 vat. 3. Mendja njerëzore është në gjendje të ruajë pesë herë informacionet. Është vlerësuar se truri ynë ka një memorie në mes të 3 dhe 1000...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment