Powered by Blogger.

SMS DASHURIE CELULAR

SMS-Poezi Shkruaj ketë SMS ne CELULAR


Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.me kit sms e pershendes arbesen nga prishtina


Nese per mua mendon--nje leter ma dergon--nese me zemer me don--thirrem ne telefon--zerin ta degjoj--dhe te tregoj qe shum te dashuroj--dhe kurr nuk te harroj!!!!!


dashuria eshte shum e bukur -- per ata qe e fitojn por ata -- qe e humbin eshte e idhet..-- prandaj te mos behet e idhet -- mos e leni te humbet ..dashuroni sinqerisht ajo kur nuk humbet...


DASHURIA ESHTE GJEJA ME E BUKUR QE NJERIU MUNDET ME PAS, DHE ME E SHTREJT....


Sa kam deshir te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende .. I dashuri sapun .. I miss you .. puthje zemer.

Edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh me zemer te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurin ton ne zemer e mbaj!


Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me duhet te qaj! Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!


PA SEKS NUK KA DASHURI,DASHURI PA SEKS NUK KA

Dashuri eshte nje gje qe cdo kush e enderon po pati cdo njeri dashuri per njeritjetrin as kush nuk do ngele ne rrug gryq po e shkruaj nje poezi --ah sikur te isha lot te --rridhja nga syt e tu --te rreshkisja mbi faqen tende --te ndalesha ne buzet e tua --dhe mos te thoja gje tjeter per vec--fjales
te dua te dua!!


Te lutem shko pa lot ne sy.--te lutem shko se sjam per ty.--te lutem shko koken mos e kthe--mos me shiko mè se ti vet me le.--dashuria jon u shua si dielli ne perendim,te lutem shko se me ska kthim.


Pa ty hena nuk ka drit,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty te dua veq ty shpirti im


Ne emer te jetes jeto me mua,--ne emer te dhimbjes vuaj me mua,--ne emer te DASHURIS thuaj te dua,--dhe kur te vdes un ti te jesh me mua.


Pse jemi larg pse jetojm larg dy zemra pejan,dashurohet vajza per nji dashuri te paster qe jeton, lulja e pranveres kur qel dashurija eshte si nji lule qe lulzon e te dashurin kur nuk e haronE DUA ,, SHKOLLEN E DUA RININ TE GJITHA I LASH FILLOVA DASHURIN,,,,, KUR TA KUJTOSH DITEN KUJTOM EDHE MU KUJTOJE DITEN E PAR KUR JEMI TAKU


Ditet po shkojn e natet po fluturojn po qeshja jote e bukur N.T.ne mendimet e mia gjithmon eksiston.------Ditet e Netet kur bashk i kaluam e aq shpejt shkoj koha kur ne ato vetem i kujtuam.


TË DUA----Të dua të pres --Nuk dua të vdes--Me ylzit e natës --Unë të përshëndes----Kujto erën e mali--Kujto erën e lehtë--Kujto zemrën time--Që të don për jetë----Ah sa natë e lumtur --Ah sa natë e qetë--Gjithmon më kujtohesh--Nga ora 12-të----Të dua pa masë --Të dua pa mbarim--Të dua më shumë --Se sa shpirtin tim----Të dua ,të dua--Për ty do të vdes--Por ti a më don mua?--Përgjigje po të pres?
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment