Powered by Blogger.

Poezi te reja 2010

Mos mendo se t'kam harru, mos mendo
se tjetren e du, mos mendo se zemren time
tjeter kush ka me gezu

Lotet me jan thar, per ty po mendoj,
pse nuk po mundem te te harroj, pse
pa ty o shpirt nuk po mundem te jetoj,
pse kaq shum te du, pse nga zemra ime
nuk mundem me't largu, zemer ti je gjysma
e jetes time, mos me le keshtu me zemer te
thyer, mos me le ne pikellime, ti o zemer
je dashuria e jetes time


Zemra djeg nga malli per ty, dite e nate
mendoj per ty, dua te ti shoh ata dy sy
si qielli te kalter, shpirt per ty jam permallu,
ishalla nje dite se shpejti kemi me u bashku
se vetem ty te du, je vetem ti ajo, te cilen
shum e du


Zemra ime dikur ishim bashke, isha shum
i lumtur, e tani ja larg meje, jam shum i pikelluar
pa ty zemer skam gjum ne sy, pa ty kam
vetem merzi dhe lot qe rrjedhin ne syte e mi


Je ti ajo te cilen shum e du, je ti ajo pa te cilen
nuk mundem me jetu, je ti ajo qe jeten time
ma ben drite, vetem ty te du, zemer me ty gjith
jeten time du me jetu


Dashuria ime mos u largo, mos me le ne pikellime,
se pa ty nuk mundem te jetoj, se ti zemer je jeta ime,
te dua perjet dashuria ime


--------------------------------------------------------------------------------

Ti per mua je drite, ti per mua je lule vere,
ti je sheqer per mua, nuk e dua askend tjeter,
vetem ty shpirti im te dua

--------------------------------------------------------------------------------

Ty o dashuria ime nuk mundem me't harru,
me ty jeten du me kalu, me ty du me u martu,
e vetem ty te du

Dua te jetoj me ty, jeten me ty ta kaloj, te jem
i lumtur e i lumtur perjet te jetoj
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment