Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Starcraft II bëhet lëndë universitare

Posted: 19 Oct 2010 11:40 AM PDT

Loja vizuele me famë botërore Starcraft II tashmë përdoret gjatë stërvitjes së menaxherëve të universitetit prestigjioz të Floridës. Drejtoria e Universitetit ka vendosur që së shpejti të vendosë një lëndë të re për studentët që kanë njohuri themelore të lojës. Këtë semestër doktorët e filozofisë do ta ligjërojnë lëndën „21st Century Skills in Starcraft", e cila do të jetë e arritshme vetëm për formatit onlajn. 

Skotlandë: Prodhohet vodka më e fuqishme në botë

Posted: 19 Oct 2010 11:40 AM PDT

Skotlanda prodhoi vodkën më të fuqishme në botë, e cila përmban 88.8 për qind alkool. Pija marramendëse „Pincer Shanghai Strength" është produkt i kompanisë skoceze "Pincer" dhe është dedikuar për tregun kinez, transmeton Bgnes. Lideri i deritanishëm në këtë radhitje ishte vodka "Ballkan 176", e cila përmbante 80 për qind alkool. Në përmbajtjen e pijes megjithatë ka simbolikë, meqë sipas kinezëve, tetëshja është numër fatlum. Skotët do ta shesin vodkën në të zezë dhe në një ...

Hackerka e bukur ruse mund të dënohet 40 vjet burg

Posted: 19 Oct 2010 11:38 AM PDT

Kur e shikoni bukuroshen sykaltër, rusen Kristina Scechinskaya (21 vjeçe), e njohur si "hackerka më seksi në botë", as nuk do të mendonit se ajo mund të bënte vepra aq serioze siç është mashtrimi i bankave amerikane dhe britanike. Por Kristina është akuzuar se ka qenë pjesë e bandës qëllimi i së cilës ka qenë vjedhja e 220 milionë dollarëve, shkruan "Daily Mail". Në gjykatë u paraqit me çizme lëkure dhe pantallona të ngushtë lëkure, me lot në sy. Ajo është akuzuar se për mashtrimin ...

10 arsye pse duhet te qeshim

Posted: 19 Oct 2010 11:37 AM PDT

Te qeshim eshte menyra me e mire per te ndihmuar trupin tone te funksionoje sa me mire. Eshte nje shprehje e fytyres qe shpreh ndjeshmeri, dashuri dhe argetim. Me ane te buzeqeshjes permiresojme shendetin, rrisim bukurine dhe eleminojme stresin. Ja 10 arsye pse duhet te qeshim: 1 – E qeshura eshte ngjitese. Kur dikush qesh ndryshon humorin e te tjereve dhe i ben gjerat me te bukura. Nje njeri i qeshur mbart gezim mbi vete. 2 – E qeshura na ben te dukemi njerez te suksesshem. Njerezit ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment