Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Nëna mëson bijën 2 vjeçare të pijë mariuhanë

Posted: 17 Oct 2010 04:34 AM PDT

Një nënë nga Ohio, është akuzuar se ka mësuar vajzën e saj 2 vjeçare të tymosë marihuanë. Më pas ajo përmes e-mail-it u ka dërguar shoqërisë së saj një video, ku qartë shihej vajza duke tymosur marihuanë. Jessica Gammble, është akuzuar se ka vënë në rrezik jetën e vajzës së saj si dhe për përdorim të drogave në mënyrë ilegale. Ajo mund të dënohet deri në 11 vjet burg nësë shpallet fajtore për të gjitha akuzat. Prokurori Joe Deters, është shprehur para gazetarëve se menjëherë pas ...

Epoka e Akullnajave

Posted: 17 Oct 2010 02:06 AM PDT

A nuk ishte kjo nje dicka parahistorike? Nje e kaluar parahistorike jona?GABIM!Ne fakt ne vazhdojme te jetojme ne nje epoke akullnajash. Kreshtat e akullit ne pole dhe ne majat e maleve e tregojne me se miri kete fakt. Epoka e akullnajave e filluar ne periudhen e Pleistocenit, rreth 1.6 milion vjet me pare vazhdon edhe sot e kesaj dite.Pra nese ne jetojme ne nje epoke akullnajash atehere ju mund te thoni qe kjo gje nuk qenka dhe aq e keqe. Por jo, kjo ndodh sepse ne momentet aktuale ne jetojme ...

Djaloshi që shef edhe naten!

Posted: 17 Oct 2010 02:04 AM PDT

Nong Youhui, një djalosh nga Kina, dallon nga bashkëmoshatarët e tij për një gjë. Ka sy jashtëzakonisht të kaltër dhe sikur macet mund të sheh në erresiren më të zese.I ka impresionuar edhe doktorët pasi që babai i tij e ka dërguar në testim sepse ka qenë i merakosur për shkak të syve të tij."Kemi qenë edhe më herët në spital, por na kanë thënë se sytë nuk do t'i shndrisin dhe do t'i bëhen të zi sikur shumicës së kinezëve. Megjithatë, kjo nuk ndodhi prandaj kam kërkuar edhe një mendim ...

Arrestohet pasi publikon kanabisin në YouTube

Posted: 17 Oct 2010 02:03 AM PDT

Një kultivues i kanabisit e ka sjellë vetën në pozitë të lakmueshme për tu arrestuar pasi që ka publikuar video materialet e kanabisit të tij në shërbimin online - YouTube. Policët e kanë parë videon në faqen e internetit e cila dokumentonte fazën e rritjes së kanabisit në shtëpinë e tij në Bridgwater, të Anglisë. Mashkulli 25-vjeçar e ka bërë edhe më të lehtë arrestimin pasi që ka publikuar video materialet me emrin e tij të vërtetë, raporton gazeta britanike Metro. Policia ...

Në kinë 8.500 fëmijë janë emëruar me emrin olimpiadë

Posted: 17 Oct 2010 01:52 AM PDT

Lojërat Olimpike në Peking do te shënohen edhe në librat amë. Deri tash, më shumë se 8.500 foshnje te lindura në disa prej muajve të fundit janë emëruar sipas Lojërave Olimpike dhe sipas maskotave olimpike. Prindërit e 3.500 foshnje të lindura I kanë emëruar Aojin, që në gjuhën kineze donë të thotë Olimpiadë, ndërsa 5.000 foshnje të gjinisë femërore dhe mashkullore janë emëruar sipas pesë maskotave olimpike- Bei-bei, Gjing-gjing, Jing-jing, dhe ni-ni.
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment