Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Ish-minatorit bllokohet profili pasi ishte lidhur me 300 gra

Posted: 13 Oct 2010 01:06 AM PDT

Je nje Don Zhuan? Facebook-ut nuk i pelqen ky element Nje ish-minatori ne Galles i eshte bllokuar profili ne Facebook sepse duke shfrytezuar kete rrjet social ka mundur te shkoje ne shtrat me 300 gra. 60-vjecari ne fjale, sic ben te ditur gazeta The Sun, ishte eleminuar edhe me pare por kthehej gjithmone duke ndryshuar identitet dhe duke u rregjistruar me emer femrash. Sipas motivit zyrtar te dhene nga ana e rrjetit shoqeror me te madh ne bote, Facebook nuk eshte vendi per te gjuajtur, ...

50 kuriozitetet me te rralla ne bote

Posted: 13 Oct 2010 01:01 AM PDT

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Fëmija më i rëndë në botë është lindur në vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditën e lindjes 10,2 kg. 3. Bethoveni para se të kompozonte fuste kokën në ujë.Anjshtanji deri në moshën 9 vjeç nuk fliste normalisht. 4. I vetmi majmun që është dënuar nga një gjykatë e vërtetë është shimpanzeja Coco në Florida, ...

10 kuriozitete rreth trurit

Posted: 13 Oct 2010 12:58 AM PDT

1. Impulset nervore drejt trurit udhëtojnë me një shpejtësi prej rreth 380 km/h. 2. Truri ynë zhvillon një energji të barabartë me atë të një llambe 10 vat. 3. Mendja njerëzore është në gjendje të ruajë pesë herë informacionet. Është vlerësuar se truri ynë ka një memorie në mes të 3 dhe 1000 Terabyte. 4. Vetëm truri përdor 20% të oksigjenit që hyn në trupin tonë dhe që transportohet në gjak. Masa e trurit është e barabartë me 2% të trupit tonë, por konsumon oksigjen më shumë se çdo organ ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment