Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Mbi 5 bilion telefona celularë në mbarë botën

Posted: 06 Aug 2010 07:02 AM PDT

Anë e kënd botës ekzistojnë më shumë se 5 bilion aparate celularë, teksa më shumë se një bilion të tillë i janë bashkuar rrjetit global vetëm në 18 muajt e fundit. Në shumë zona, penetrimi ka arritur në 100 për qind, madje shume persona kanë më shumë se një lidhje. Ben Wood, analist...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Gjeorgji, macja lind... qenush?!

Posted: 06 Aug 2010 06:59 AM PDT

Një grua në një fshat të Gjeorgjisë pretendon se macja e saj ka lindur para disa ditësh një qenush. Sipas medias lokale, macja ka lindur një këlysh me veshët dhe bishtin si mace, por pjesët e tjera të trupit i ngjajnë një qeni. Këlyshi ka dhe mustaqe. Media lokale ka arritur të filmojë këtë...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Rusi, vrasin shoqen dhe e servirin per darke

Posted: 06 Aug 2010 06:53 AM PDT

Një ngjarje makabre, e denjë për filmat horror ka tronditur Rusinë. Protagonistë janë dy 20 vjecarët Maxim Golovatskikh e Yury Mozhnov, të cilët pas një mbremjeje nën tingujt goth metal, kanë copëtuar shoqen e tyre 16 vjecare Karina Barduchian dhe më pas ia kanë servirur për ta ngrënë studentes...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Megaqytetet, si po e ndryshojne boten

Posted: 06 Aug 2010 06:52 AM PDT

Megaqytetet në botë po shndërrohen dita-ditës në megarajone, të cilat janë shtrirë mbi qindra kilometra katrorë dhe vazhdojnë çdo ditë të "gëlltisin" hapësirat përreth. Tashmë në to jetojnë rreth 100 milionë persona dhe kjo tendencë është vazhdimisht në rritje. Demografët e konsiderojnë këtë...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

KAFSHË QË NDIEJNË ERËN E VDEKJES

Posted: 06 Aug 2010 06:50 AM PDT

Gërhitja e lamtumirës Në fakt, Oskar duket se është në gjendje të parashikojë se kur po vdes një pacient. Nëse ulet në bisht mbi krevat, pranë një pacienti, tregon se ai do të vdesë të paktën për katër ditë. Ai ka sinjalizuar vdekjen e 25 pacientëve dhe tashmë infermierët kur e shikojnë të hyjë...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Sa herë sëmuret një njeri gjatë gjithë jetës?

Posted: 06 Aug 2010 06:49 AM PDT

Bëhet e ditur se një njeri gjatë gjithë jetës së tij kalon 6284 herë shqetësime të lehta. Sipas lajmit të dhënë në adresën Daily Mail në internet një studim i bërë në Mbretërinë e Bashkuar zbuloi se njeriu gjatë një viti mund të kalojë afërsisht 80 herë shqetësime të lehta si dhimbje koke, ngërçi,...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment