Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Krijohet miu me kujtese 3 here me te fuqishme

Posted: 11 Jul 2010 06:07 AM PDT

Krijohet ne laborator miu "gjeni" qe ka nje kujtese 3 here me te fuqishme se "vellezerit" e tij. Krijuesi i super-miut shprehet se ky eshte miu me inteligjent ne bote pasi qe ne fazen embrionale i eshte injektuar nje material gjenetik qe shtonte fuqine e genit Nr2b, i cili ndihmon kontrollin e...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Perplasja e para e Bing Bang

Posted: 11 Jul 2010 06:06 AM PDT

Para syve te shkencetareve te CERN me ne fund ka ndodhur perplasja mes reve te protoneve qe levizin ne superakseleratorin LHC. Pas ndezjes se te enjtes se shkuar, qellimi ishte pikerisht ky, perplasja e dy fashave te grimcave qe rendin ne drejtim te kundert per te prodhuar dicka te re dhe te...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Spot shokues nga shoqatat ambientaliste

Posted: 11 Jul 2010 06:05 AM PDT

Shoqatat ekologjike ne Britani kane provokuar serish publikun me nje spot publicitar te paprecedent. Ne spot, arinj polare te ngordhur bien nga qielli si shi, ndersa ne sfond degjohet zhurma e shkaktuar nga nje avion. Mesazhi "Te fluturosh eshte budallallek" shkruhet ne ekran per t'i thene cdo...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Arrestohet ‘Robin Hudja’

Posted: 11 Jul 2010 06:03 AM PDT

Një punëtore banke ka vjedhur paratë nga xhirollogaritë e të pasurve për t'ua transferuar ato njerëzve të varfër, atyre që kishin probleme financiare me llogaritë e tyre. Bild njofton se ngjarja ka ndodhur në një vend në afërsi të Bonnit në Gjermani, me ç'rast e akuzuara, një grua 62-vjeçare,...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment