Powered by Blogger.

wWw.ForumiJone.Net

wWw.ForumiJone.Net


Dy gishta nga dora e astronomit italian Galileo Galileit

Posted: 08 Jul 2010 10:44 AM PDT

Pjeset e trupit u blene kohet e fundit ne nje ankand nga nje person qe i dorezoi ato ne muzeun e historise dhe shkences ne Firence. Tre gishtat u prene nga dora e Galileos ne mars te 1737-es kur trupi i tij u transportua nga nje monument i perkohshem ne vendin ku tashme prehet, ne...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Shakira - Waka Waka (This Time for Africa) (The Official 201

Posted: 08 Jul 2010 11:03 AM PDTPer me shume vizitoni http://forumijone.Net

Lorik Cana ikën nga Anglia, tani te Gallatasaraj për 4.5 mln

Posted: 08 Jul 2010 11:01 AM PDT

Futbollisti i kombëtares Shqiptare, Lorik Cana transferohet tek skuadra turke Gallatasaraj duke lënë pas kontratën si kapiten i ekipit anglez Sunderland. Kontrata e nënshkruar për të luajtur në Turqi nga Lorik Cana mësohet se ka një afat 4-vjeçar. Shqiptari nga Kosova i cili luan prej vitesh me...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Tifozi që ndërpreu lojën Gjermani-Spanjë, italian, protestoi

Posted: 08 Jul 2010 10:57 AM PDT

Kodi:Tifozi që ndërpreu lojën Gjermani-Spanjë, italian, protestoi për Cassanon Të gjithë ata që kanë ndjekur dy ditë më parë ndeshjen Spanjë-Gjermani panë se takimi i ndërpre në minutën e 4-t pasi një person i pa autorizuar hyri në fushën e lojës pasi kishte çarë rrethin e rojave të sigurisë....

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Blue - A Chi Mi Dice

Posted: 08 Jul 2010 10:40 AM PDTPer me shume vizitoni http://forumijone.Net

Na gjeni ne Facebook !

Posted: 28 May 2010 11:25 AM PDT

Na gjeni ne Facebook ! http://forumiJone.Net |

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Kompania paguanë dëmshpërblim 300 milion dollarë një duhanxh

Posted: 08 Jul 2010 10:45 AM PDT

Kompania e duhanit "Filip Morris" duhet t`i paguajë dëmshpërblim prej 300 milion dollarë një duhanxhiu, i sëmurë nga një sëmundje kronike. Sindi Noli ishte konsumues i rregullt i cigareve "Marlboro" që prodhohen nga kompania e njohur Filip Morris, por ai hodhi në gjyq kompaninë për dëmtimin e...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net

Në koma për 23 vjet

Posted: 08 Jul 2010 10:42 AM PDT

Beritisja, bertisja, por askush nuk me degjonte", thote. Mjeket e besonin ne kome, mendonin se truri i tij ishte shuar bashke me trupin. Por ja qe mendja e tij ishte vigjilente dhe tentonte me shpresen qe te kuptohej nga jashte. Derisa dikush e kuptoi vertete. Rom Houben, me origjine belge, pati...

Per me shume vizitoni http://forumijone.Net
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment