Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Shoferi i dehur i shkollës kërkon të vazhdojë të ngasë autob

Posted: 27 Jul 2010 05:29 AM PDT

Një shofer autobusi, i cili ka abuzuar më shumë se 13 herë për limitin e sasisë së alkoolit të përdorur gjatë punës si shofer autobusi në shkollë, ka pasur vetëm një kërkesë të thjeshtë për policinë, e cila e ka arrestuar për ngjarje të dehur. Mund ta përfundoj punën, të paktën sa t'i le këta fëmijë? 50-vjeçari David Stack e kishte nivelin e alkoolit 0.26, pra 10 herë më të lartë se limiti i një shoferi autobusësh. Dhe jo vetëm kaq por kërkonte të vazhdonte ta ngiste akoma mjetin. Policinë ...

Një mace mbijetoj 26 ditë nën gërmadha

Posted: 27 Jul 2010 05:28 AM PDT

Një mace, kafshë shtëpiake e një gruaje nga shteti amerikan Ohio është gjetur e gjallë nën gërmadha, 26 ditë pas zjarrit në ndërtesën në të cilën jetonte. Sandy LaPierre thotë se ka besuar që macja e saj njëvjeçare me emrin Smoka të ketë pësuar në zjarrin e 10 gushtit në Franklin, 48 kilometra në veri të Cincinnatit. Zjarri kishte shpërthyer në ndërtesën në të cilën gruaja po jetonte në katin e dytë. Gjatë largimit të mbetjeve të ndërtesës me 4 shtator, punëtorët kanë parë macen Smoky ...

Arinjtë nuk i zë gjumi

Posted: 27 Jul 2010 05:15 AM PDT

Për shkak të temperaturave të larta të cilat janë të pazakonshme për nëntorin, arinjtë në Bullgari nuk i zë gjumi dimëror. Gjahtarët bullgarë në rrethinën e Smolanës, në jugperëndim të vendit, shprehen se arinjtë ende nuk janë "fundosur" në gjumin dimëror, por enden nëpër pyje në kërkim të ushqimit. "Ndonëse prej moti duhej të jenë në vrimën e vet, dielli i nëntorit i nxori jashtë, për shkak të cilës arsye na e pengojnë gjahun dhe me praninë e tyre trembin gjahun", ankohen banorët e fshatit, ...

Zgjedhje dramatike per nje baba

Posted: 27 Jul 2010 05:13 AM PDT

Zgjedhje e detyruar dhe dramatike per nje baba qe ka lene djalin te mbytet duke shpetuar jeten e bashkeshortes. Ngjarja ka ndodhur ne Zelanden e Re ku bashkeshortja dhe djali i tij rane ne lume pas nje aksidenti automobilistik. Stacy Horton nuk udhetonte me familjen e tij po arriti me shpejtesi ne ujerat e ftohta te lumit Whanganui. Djali 13 vjecar u bllokua ne makine bashke me guan 35 vjecare Vanessa. Burri u hodh menjehere ne uje dhe u perpoq te arrinte mjetin qe po e merrte rrjedha. ...

25 personat me inteligjente te dhjetevjecarit

Posted: 27 Jul 2010 05:12 AM PDT

Zonja ne fjale ka mbledhur nje grup prej 40 ekspertesh, mes te cileve edhe presidentin e Harvard Drew Faust dhe ate te Yale Rick Levin; manjatet e medias David Geffen e Mort Zuckerman, gazetaret konservatore Christopher Buckley e Peggy Noonan, duke iu kerkuar atyre qe te nominojne gjentite e dekades se fundit. Por mund te thuash se kjo liste eshte shume amerikane. 19 prej gjenive jane qytetare te SHBA-ve, si Steve Jobs e Hillary Clinton, gjenerali David Petraeus, krijuesi i videolojerave ...

Le Van zhvarros gruan për të fjetur më të

Posted: 27 Jul 2010 05:11 AM PDT

Vietnamezi Le Van nga një qytezë në krahinën Quang Nam, baba i shtatë fëmijëve, nuk ka mundur të pajtohet me vdekjen e gruas së tij, kështu që e ka zhvarrosur trupin e saj që natën të mund ta përqafojë atë. Pas vdekjes së gruas së tij në vitin 2003, 55-vjeçari Le Van ka fjetur pranë varrit të saj, në varreza, ku kishte hapur një gropë për t'u mbrojtur nga të ftohtit. Mirëpo së fundi, kur fëmijët kishin filluar të kundërshtonin këtë veprim të tij, Le Van ka nxjerrë trupin e bashkëshortes ...

10 arsye pse duhet te qeshim

Posted: 26 Jul 2010 11:44 AM PDT

Te qeshim eshte menyra me e mire per te ndihmuar trupin tone te funksionoje sa me mire. Eshte nje shprehje e fytyres qe shpreh ndjeshmeri, dashuri dhe argetim. Me ane te buzeqeshjes permiresojme shendetin, rrisim bukurine dhe eleminojme stresin. Ja 10 arsye pse duhet te qeshim: 1 – E qeshura eshte ngjitese. Kur dikush qesh ndryshon humorin e te tjereve dhe i ben gjerat me te bukura. Nje njeri i qeshur mbart gezim mbi vete. 2 – E qeshura na ben te dukemi njerez te suksesshem. Njerezit ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment