Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Defekte ne bankomat “dhuron” para

Posted: 25 Jul 2010 09:58 AM PDT

Nje bankomat ka pesuar defekt dhe ka shperndare me shume para nga sa kerkohej. Me t'u perhapur lajmi njerezit jane mbledhur ne radhe per te perfituar. Ngjarja ka ndodhur ne Gela te Italise, ku ne nje banke ne qender te qytetit nje sportel i bankomatit doli jashte kontrollit. Kush kerkonte 100 euro, pajisja i jepte 150, ata qe kerkonin 150 merrnin 250 dhe ne cdo rast pa u demtuar llogaria e klienteve.

Në gjyq posten ia deklaroi djalin e vdekur

Posted: 25 Jul 2010 09:58 AM PDT

Nje gabim i pafalshem nga ana e postes amerikane, ndoshta nje nga ato gabime qe duhen evituar me cdo kusht, pasi per nje nene nuk ka gje me te shtrenjte ne bote se femija. I biri i Joan Najbar, prej disa kohesh ushtar ne Irak, merrte shpesh letra nga nena e tij, por ne nje leter qe ajo i shkoi para disa kohesh, posta ia ktheu pas me pergjigjen se, djali i saj kishte vdekur ne luftime edhe pse ai ishte shendoshe e mire. Kryqi i Kuq i pohoi se emes se djali ishte gjalle dhe menjehere ...

Dekorime Shtepise se Bardhe ka marre kohe 3.400 ore

Posted: 25 Jul 2010 09:57 AM PDT

Per pjesen me te madhe te njerezve, zbukurimi i pemes se Krishtlindjeve merr disa ore kohe. Por a e dini se ne familjen Obama, dekorimi i Shtepise se Bardhe nga fundi ne krye ka marre plot 3.400 ore? Presidenti amerikan dhe gruaja e tij jane kujdesur qe cdo detaj te jete ne vendin e vet, duke zbukuruar peme, oxhaqe, tavolina me ngjyra nga me te bukurat dhe me festivet per kete sezon. Ndersa kuzhinieri presidencial ka pergatitur me cokollate te bardhe, Shtepine e Bardhe ne minature. "Ne ...

Një belge pushohet nga puna pse nuk buzëqeshte

Posted: 25 Jul 2010 09:56 AM PDT

Një belge e re, e punësuar në sportel, është pushuar nga puna meqë nuk u është buzëqeshur mjaft klientëve. Ky rast, i cili tërhoqi vëmendje të madhe mediale në vend, shkaktoi protestë të fortë të Sindikatës, e cila konsideron se kjo nuk është arsye për ta pushuar nga puna. "Nuk ishte mjaft e këndshme, gjë që është e domosdoshme kur dikush punon me klientë", sqaroi një përfaqësues i Qendrës për Punë Sociale, Erva, në lindje të Belgjikës. Kolegjiumi i qendrës ka vendosur ta përjashtojë gruan ...

Dy dite pushim për të punësuarit me probleme të dashurisë

Posted: 25 Jul 2010 09:55 AM PDT

Një kompani kineze të punësuarve të vetë, krahas pushimeve vjetore dhe të lindjes, u ka ofruar edhe dy ditë të lira të gjithë atyre që kanë probleme dashurie. Të gjithë ata që Kupidoni në mënyrë të papërshtatshme i ka qëlluar, në të ardhmen do të mund nga punëdhënësi i vet të kërkojnë dy di të që të "qajnë në qetësi" që të kaluar dhembjen. Drejtori i kompanisë në Shangaj Miki Hiradate, i cili filloi trendin e dy ditëve të paguar për pushim dashurie, sqaroi se më me rëndësi e ka që të ...

Djali 14 muajsh mbyll nënën në dollap

Posted: 25 Jul 2010 09:54 AM PDT

Karen Kilgur nga Zelanda e Re i ka kaluar shtatë orë të plota e mbyllur në dollap, ku e kishte kyçur i biri i saj 14 muajsh. Pasi që bashkëshorti i saj në atë kohë gjendej në punë, 32-vjeçarja Karen ka mundur vetëm të dëgjonte problemet që i bënte i biri i saj nëpër dhomë, dhe e dëshpëruar të priste kthimin e tij në shtëpi. Me t'u kthyer bashkëshorti i saj, ajo i ka treguar atij se si për 3 orë ishte përpjekur të thyente derën e ormanit, mirëpo pa sukses – andaj edhe kishte vendosur vetëm ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment