Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Ndryshon gjininë për të shmangur martesën

Posted: 07 Jul 2010 05:10 AM PDT

Një grua nga India ka ndryshuar gjininë për të shmangur martesën, në të cilën e ka detyruar familja. Më mirë të bëhem mashkull se të përballem me vuajtjet e grave. Tani ndjehem e lirë. Askush nuk mund të më detyrojë të martohem", deklaroi 30-vjeçarja e paemëruar. Mjekët nga vendi Bhubaneswar në lindje të Indisë thonë se ishin të detyruar për të kryer operimin, pasi që gruaja kishte kërcënuar me vetëvrasje, transmetojnë mediet hinduse. Burimet e revistës "Times of India" thonë se gruaja ishte ...

Zbulohen eshtrat e gladiatores femër

Posted: 07 Jul 2010 05:08 AM PDT

Arkeologët kanë zbuluar eshtrat e një "gruaje muskuloze" që mund të ketë qenë një gladiatore femër gjatë pushtimit romak të Britanisë. Gruaja u varros në një arkivol druri përpunuar me shirita hekuri dhe rrathë bakri në Credenhill, Herefordshire – në afërsi të selisë së SAS. Mbetjet e saj u gjetën në një pozitë të strukur në një zonë që mendohet të jetë një periferi e qytetit të afërt romak të Kenchesterit. Menaxheri i projektit arkeologjik, Robin Jackson, tha: "Kur kemi parë këmbët e kockat ...

Për finalen e Botërorit, çifti kalon lumin me krokodilë

Posted: 07 Jul 2010 05:07 AM PDT

Ç'nuk bëhet për një biletë Botërori. Kështu, një cift nga Afrika e Jugut, Maurice Meyer, 32 vjeç dhe e shoqja Nicole, 30, kaluan me not një lum të rrezikshem plot me krokodilë, vetëm e vetëm për të fituar çmimin e parë, që konsistonte në një biletë "VIP" për finalen e madhe të Kupës së Botës 2010. Sipas mediave afrikano-jugore, Maurice, një tifoz i çmendur futbolli nga Nelspruit, ka arritur të kalojë me sukses lumin, duke pronësuar biletën që kushton plot 13 mijë dollarë. E frymëzuar nga dëshira ...

Eklips më 11 korrik në “Soccer City”

Posted: 07 Jul 2010 05:05 AM PDT

Finalja e botërorit që do zhvillohet në 11 Korrik në "Soccer City" të Johanesburg, do të karakterizohet edhe nga një fenomen i rrallë natyror. Qielli do të errësohet për të dhuruar një spektakël të vërtetë pasi në disa pjesë të globit do të shihet një eklips i plotë i diellit. Pjesa që do ta shijojë më shumë këtë spektakël është ajo në Paqësor, më saktësisht në brezin e Patagonias të populluar nga ishuj të vegjël dhe shumë pak banorë.

Sa fytyra njerezish ndodhen ne kete foto ???

Posted: 06 Jul 2010 09:32 AM PDT


Pergjigjen tek komenti

Ndan shtëpija në dy pjesë

Posted: 06 Jul 2010 09:13 AM PDT

Një çift nga Kalifornia është tmerruar, kur pas kthimin në shtëpi e ka parë shtëpinë e tyre të ndarë në dy pjesë. Punëtorët e komunës ishin përpjekur të largonin një lis 150-vjeçar, që ishte në afërsi të shtëpisë së këtij çifti – mirëpo druri ishte tepër i rëndë për vinçin e përdorur – i cili pasi dështoi, ra mbi shtëpinë e çiftit të ri. Fatmirësisht, në ato momente askush nuk kishte qenë në shtëpi, andaj askush nuk është lënduar. "Përjetuam një shok të vërtetë, kur pamë se çfarë kishte ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment