Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


Reklame me imazhin e Adolf Hitlerin

Posted: 05 Jul 2010 03:20 AM PDT

Polemika ne Tajlande per zgjedhjen e nje muzeu dylli qe ka hedhur ne qarkullim nje reklame qe tregon Adolf Hitlerin teksa ben pershendetjen me dore, ndersa me poshte shkruhet: "Nuk ka vdekur". Menjehere kane ardhur reagimet e Gjermanise dhe Izraelit qe, sipas BBC, kane detyruar pergjegjesit e muzeut te Pattaya qe te heqin imazhet e vendosura dy jave me pare. Kjo nuk eshte hera e pare qe ne kete vend perdoren imazhe te lidhura me nazizmin per gjetje publicitare. Dy vjet me pare nje shkolle ...

Polici arreston mashkullin me marihuanë në lule të ballit

Posted: 05 Jul 2010 03:18 AM PDT

Një polic amerikan ka arrestuar një mashkull në një dyqan pasi që e ka vërejtur një qese me marihuanë të ngjitur në ballin e tij. Mashkulli 29-vjeçar është parë duke dalë nga tualeti në qytetin Lebanon në Pennsylvania, i cili dukej i nervozuar për atë që po mbante brenda kapelës së tij të bejsbollit. Kur mashkulli iu ofruar policit, ai shikoi lartë, dhe polici e vërejti një qese të vogël plastike të ngjitur për ballin e tij që dukej të ketë marihuanë brenda. Polici e mori qesen nga balli ...

Njeriu më i mbipeshë arrin 445 kg

Posted: 05 Jul 2010 03:17 AM PDT

Njeriu me peshën më të madhe në botë jeton në Britaninë e Madhe dhe peshon madje plot 445 kilogramë.48-vjeçari çdo ditë në organizëm fut 20 mijë kalori, 8 herë më shumë se që konsumon një mashkull mesatar, por shumë shpejt e pret një operacion shpëtues i lukthit. Pasi meksikani pesë vite më i ri, Manuel Uribe, humbi kilogramët e tij me qëllim që të martohet, britaniku Paul Mason tash është bërë njeriu më i mbipeshë në botë. Shumicën e kohës gjatë tetë viteve të fundit ai e ka kaluar në shtrat ...
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment