Powered by Blogger.

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net

Lajmet Me Te Fundit Ne wWw.ForumiJone.Net


I telefonon policisë për vjedhjen e marihuanës

Posted: 04 Jul 2010 12:05 PM PDT

Një grua 54 vjeçare nga shteti amerikan Michigan e cila brenda momentit është kthyer nga viktima në fajtore i ka thirrur forcat e rendit dhe ligjit pasi që dikush i ka hyrë me dhunë në shtëpi dhe i ka vjedhur bimët e marihuanës. Hulumtuesi policor Randy F. Pfau thotë se gruaja ka lajmëruar se dy meshkuj i kanë hyrë me dhunë në shtëpi dhe kanë kërkuar prej saj t'ua jap bimët e mbjella të marihuanës. Policët të cilët e kanë pranuar thirrjen e saj e kanë arrestuar menjëherë nën dyshimin për ...

Irene Vilar 15 aborte per 17 vjet

Posted: 04 Jul 2010 12:04 PM PDT

Nje grua ka pranuar se tashme eshte mesuar me abortet, madje per disa kohe iu kthye ne nje menyre jetese. Irene Vilar ka pranuar se gjate 17 viteve ka nderprere zhvillimin dhe lindjen e femijeve plot 15 here. Ne librin "Impossibile Motherhood: Testimony of an Abortion Addict" (Shtatezani e pamundur: deshmia e nje gruaje dipendente), 40 vjecarja Irene Vilar rrefen se nuk ka abortuar per shkak te varferise apo frikes por per deshiren e bashkeshortit te pare, i cili shume here i lutej te mos ...

Burri që shan 20 herë në ditë

Posted: 04 Jul 2010 12:03 PM PDT

Një burr nga Meksika çdo ditë shan 20 herë në ditë. Studimin mbi sharjet në Meksikë e ka kryer agjencia e anketimeve "Consulta Mitofsky", derisa në të kanë marrë pjesë një mijë njerëz. Nga studimet e vërtetuar një Meksikan i rritur mesatarisht shan nga 20 herë në ditë, që do të thotë se në Meksikë çdo ditë mund të dëgjohen afro 1.3 miliardë sharje. Studimi po ashtu ka vërtetuar se më shumë shahet në veri sesa në jug të vendit, derisa pjesëtarëve të klasës së lartë të popullatës më shpesh ...

Një grua lind në tren, bebja bie nga treni në binar

Posted: 04 Jul 2010 12:02 PM PDT

Nje i sapolindur i shpeton per mrekulli vdekjes ne Indi.Femija ra pa dashje ne binaret e trenit, pasi nena e kishte nxjerre ne jete. Sipas asaj qe bejne te ditur mediat indiane, Rinku Debu Ray, 28 vjec, e kapur befasisht nga kontraktimet e shtatezanise ne nje tren ekspres te shtetit te Bengalas, ka lindur ne banjen e nje vagoni, teksa i sapolinduri ka rene aksidentalisht ne pjesen e binareve. E shokuar nga ajo qe ndodhi, nena e re u hodh nga treni qe po ecte. Duke besuar ne nje vetvrasje, ...

Kenia, mbyllet shkolla me fantazma

Posted: 04 Jul 2010 12:00 PM PDT

Nje ngjarje e vecante ka ndodhur ne Kenia, ku nje shkolle fillore eshte mbyllur nga autoritetet pasi nxenesit e saj ndiqeshin nga shpirtra dhe fantazma. Situata me pas ka degjeneruar kur ne shkolle kane mberritur prinderit e nxenesve, te cilet per t'i qetesuar ka nderhyre edhe policia. Shume nxenes dhe anetare te personelit mesimor fajesojne nje mesuese te re, e cila praktikon rite dhe eshte anetare e sekteve te ndryshme. Shumica ne shkolle kerkojne largimin e saj
Please Share it! :)

No comments :

Post a Comment